Jak nie kupować fotelika samochodowego dla dziecka?

Kategoria: Blog

fotelik samochodowy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zakup fotelika samochodowego dla dziecka jest nieodzowny, niezależnie od tego jak często i jak daleko maluch z nami podróżuje. Czasami jednak mimo najlepszych chęci nie potrafimy dokonać dobrego wyboru. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez rodziców wybierających fotelik? Jak ich uniknąć? Oto garść porad!

Po pierwsze certyfikat

Fotelik bezwzględnie powinien posiadać certyfikaty potwierdzające jakość i atesty bezpieczeństwa. Należy zwracać baczną uwagę na to, by fotelik był wykonany solidnie. Często rodzice wybierają sprzęt tani, wyprodukowany w Chinach z kiepskich materiałów i nieposiadający żadnych certyfikatów, tymczasem w tym przypadku nie warto oszczędzać. Cena idzie tu zdecydowanie w parze z jakością. Tylko certyfikowany fotelik jest w stanie zapewnić dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Po drugie wzrost i waga

Fotelik należy precyzyjnie dobrać do wzrostu i wagi dziecka. Wydaje się, że to kwestia absolutnie oczywista, jednak jak się okazuje nie dla wszystkich. Nierzadko rodzice kupują fotelik samochodowy ”na oko” nie biorąc pod uwagę kluczowych parametrów, wagi oraz wzrostu swojej pociechy. Co więcej bywa, że nawet jeśli kupią odpowiedni fotelik nie wymieniają go na czas. Jest to duży błąd, ponieważ jeśli waga lub wzrost malucha przekroczy limit danego fotelika to ten przestaje pełnić swoją funkcję.

Po trzecie źródło

Serwisy ogłoszeniowe w Internecie są pełne ofert dotyczących kupna i sprzedaży używanych fotelików samochodowych. Ceny są atrakcyjniejsze niż w sklepach więc wiele osób decyduje się na taki zakup. Nie jest to jednak najlepsza strategia bowiem kupując fotelik taką drogą nie można mieć pewności co do tego, że nie uległ on wcześniej wypadkowi, a jeśli tak było staje się automatycznie bezużyteczny. Tak więc myśl o zakupie taniego, używanego sprzętu od obcej osoby lepiej odrzucić i udać się do sklepu po nowy fotelik. Na bezpieczeństwie malca nie warto bowiem oszczędzać.